TUTAJ TWORZYMY IGRZYSKA DLA WSZYSTKICH SPORTÓW

POLSKA ZNOWU W PIERWSZEJ "10" ŚWIATOWYCH POTĘG W SPORCIE!!!"Nasze Igrzyska" tworzą dla naszych sportowców nową wspaniałą Ideę wspólnej rywalizacji, ideę jednoczącą wszystkie nasze sporty popularne i mniej znane w jednych wspólnych Igrzyskach dla wszystkich. Da się to zrobić traktując nasze wszystkie sukcesy sportowe osiągane w imprezach światowych jakby to były sukcesy osiągane w jednych wspólnych Igrzyskach, traktując te sukcesy jakby zdobyła je jedna wspólna reprezentacja wszystkich sportów. Takich sukcesów w 2016 roku jak się okazuje mieliśmy, licząc je w postaci medali, 306! Ten dorobek zawdzięczamy 61 dyscyplinom sportowym, które są traktowane tutaj bez podziałów na ważne i mniej ważne, każdy sukces jest tutaj tak samo nagłaśniany i tak samo wychwalany, bo powiększa nasz wspólny dorobek naszej Polskiej reprezentacji. Każdy sport, w którym ten sukces jest osiągany ma przez to możliwość zdobycia zasłużonej dla siebie popularności. Lajkując i udostępniając "Nasze Igrzyska" wszyscy kibice każdego sportu mogą tworzyć dla naszych wszystkich wspaniałych sportowców jedne wspólne Igrzyska. Wystarczy wykorzystać poniższe wtyczki.

Sezon 2016 rozpoczął się dla nas nie za dobrze. W typowo zimowych dyscyplinach zabrakło znaczących sukcesów z ubiegłych lat w narciarstwie klasycznym, biathlonie i łyżwiarstwie szybkim. W wyścigach psich zaprzęgów nie można było natomiast zorganizować mistrzostw świata z powodu złej pogody. Tylko w żeglarstwie lodowym nasi reprezentanci nie zawiedli, zdobywając 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale w mistrzostwach świata w bojerach i lodowym windsurfingu. W sezonie letnim najważniejszą imprezą były Igrzyska olimpijskie. Tutaj ponownie jak w poprzednich Letnich Igrzyskach mogliśmy się pochwalić tylko skromnym dorobkiem 11 medali, zajmując dopiero 33 miejsce w klasyfikacji medalowej. Największe sukcesy święciliśmy ponownie w dyscyplinach nieolimpijskich i mniej znanych sportach. Najwięcej medali zdobyliśmy na mistrzostwach świata w Karate tradycyjnym: 11 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe. Co nie było niespodzianką, bo w ostatnich latach staliśmy się potęgą w tym sporcie walki. Ogromny sukces osiągnęliśmy również w innym sporcie walki, Ju-Jitsu. Tutaj potwierdziliśmy wysoką klasę sprzed roku, osiągając na mistrzostwach świata jeszcze lepszy wynik: 5 złotych, 5 srebrnych i 14 brązowych medali, wygrywając klasyfikację medalową. Oprócz Żeglarstwa lodowego, Karate tradycyjnego i Ju-Jitsu, najlepsi byliśmy jeszcze w tzw. grze w zośkę, czyli Footbagu, na mistrzostwach świata w tym sporcie zdobyliśmy najwięcej medali spośród wszystkich reprezentacji: 2 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych.Sporo medali wywalczyliśmy jeszcze w innych wielu dyscyplinach. Na mistrzostwach świata w Wędkarstwie rzutowym zdobyliśmy 7 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe krążki. Nieźle spisali się ponownie nasi lekkoatleci, zdobywając na Igrzyskach olimpijskich oraz w klasyfikacjach końcowych Ligi światowej i najlepszych młociarzy sezonu 4 złote, 1 srebrny i 4 brązowe medale. Ogromny sukces odnieśli nasi specjaliści od nurkowania swobodnego zdobywając najwięcej medali w historii startów na mistrzostwach świata (4 złota, 1 srebro i 1 brąz) oraz specjaliści od gier planszowych, z mistrzostw świata w konkurencjach szachowych i warcabowych przywieźliśmy 4 złota i 3 srebra. 13 medali (1,3,9) wywalczyliśmy w Pucharze świata w nieolimpijskim Taekwondo. Nie zawiedli nasi lotnicy zdobywając w mistrzostwach świata szybowcowych, samolotowych, mikrolotowych i paramotolotniowych oraz modelarskich i spadochronowych w hali (puchar świata) 4 złote, 12 srebrnych i 12 brązowych medali. Nie zawiedli również nasi reprezentanci sportów tanecznych, zdobywając na mistrzostwach świata w konkurencjach towarzyskich (razem z rock and rollem i boogie woogie) oraz tańca współczesnego 5 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych krążków. Mimo więc wielu niepowodzeń jakie ponieśli nasi reprezentanci w wielu sportach olimpijskich zarówno zimowych jak i letnich, ogólnie nasz sport wypadł znowu wyśmienicie, głównie dzięki wspaniałym występom naszych reprezentantów w sportach nieolimpijskich i mniej znanych. Spośród 161 dyscyplin sportowych z całego świata, które rozegrały w 2016 roku swoje najważniejsze imprezy światowe, aż w 61 dyscyplinach rozdano medale dla reprezentantów Polski. Razem przypadło nam aż 306 medali zdobytych w imprezach typu mistrzostwa świata, puchar świata (klasyfikacje końcowe sezonu) i innych prestiżowych zawodach gdzie występowała czołówka światowa, czyli w gronie seniorów. Nasz dorobek za 2016 rok to 91 złotych, 91 srebrnych i 124 brązowe medale (lub miejsca w pierwszej trójce), który dał nam bardzo wysokie 9 miejsce w sporcie. Wielkie gratulacje dla naszego sportu, wielkie gratulacje dla naszych wszystkich reprezentantów, którzy przyczynili się do tego sukcesu.Wśród naszych medalistów najważniejszych imprez światowych, którzy razem zdobyli 306 medali dla naszej reprezentacji, znalazło się wielu wybitnych sportowców. Warto wspomnieć tutaj mistrza świata w trójboju siłowym Jarosława Olecha, który w wieku 42 lat zdobył swój złoty medal już po raz 15-ty z rzędu, stając się absolutnym niepisanym rekordzistą Polski w byciu niepokonanym na świecie. Warto wspomnieć tutaj o naszych specjalistach od wędkarstwa rzutowego. Magdalena Kuza zdobywając 5 medali na mistrzostwach świata ustanowiła kolejny rekord, ma już 43 krążki zdobyte w historii swoich startów. Natalia Polowczyk zdobywając 3 złote i 1 srebrny medal MŚ, również powiększyła swój dorobek do 18 medali. Natomiast Paweł Stopa zdobywając również 3 złote i 1 srebrny medal MŚ powiększył swój dorobek do 10 krążków. Należy dodać, że wszystkie 4 medale zdobył w konkurencjach indywidualnych, osiągając najlepszy wynik w 2016 roku spośród naszych wszystkich medalistów spośród wszystkich dyscyplin sportowych, którzy zdobywali medale w najważniejszych imprezach światowych. Warto wspomnieć o naszych zawodniczkach Karate tradycyjnego. Maria Depta zdobywając 3 złota i 1 brąz powiększyła swój dorobek do 9 medali MŚ, a Justyna Marciniak zdobywając 2 złota i 1 brąz powiększyła swój dorobek do 10 medali MŚ. A także o naszych zawodniczkach Ju-Jitsu. Martyna Bierońska zdobywając 4 medale na mistrzostwach świata powiększyła swój dorobek już do 16 krążków zdobytych w najbardziej prestiżowych zawodach (MŚ, World Games). Agnieszka Bergier-Karkosz zdobyła swój brązowy medal walcząc prawie całe zawody ze złamaną nogą, wcześniej 4 razy z rzędu była mistrzynią świata wśród seniorów. Warto wspomnieć o naszej wspaniałej parze tanecznej Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło, która zdobyła już swój 4-ty tytuł mistrzów świata w rock and rollu akrobatycznym.Ogromny sukces godny uwagi osiągnął również Marcin Dzieński zdobywając po raz pierwszy w historii dla Polski tytuł mistrza świata i trofeum Pucharu świata we wspinaczce na czas. A także Natalia Sadowska, która również po raz pierwszy dla Polski zdobyła tytuł mistrzyni świata i trofeum Pucharu świata w warcabach 100-polowych. Kolejny wielki sukces zanotował jeszcze Łukasz Czapla, jego złoty medal w mistrzostwach świata do ruchomej tarczy jest już ósmym w kolekcji. Natomiast Karol Jabłoński wywalczył już 10-ty złoty medal w żeglarstwie lodowym, czyli tzw. Bojerach. Wspaniale zaprezentowali się w ubiegłym roku nasi specjaliści od Nurkowania swobodnego, osiągając historyczny sukces. Zarówno Mateusz Malina jak i Magdalena Solich zostali podwójnymi mistrzami świata. Godny uwagi jest też wyczyn naszego sztangisty Dariusza Wszoły, który na mistrzostwach świata w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc zdobył swój 19 i 20 medal w karierze. Niesamowitym sukcesem popisał się startujący w wyścigach motorowodnych Henryk Synoracki, zdobywając 11-ty medal mistrzostw świata w wieku 68 lat! Równie niesamowity był nasz specjalista od akrobacji szybowcowej, Jerzy Makula zdobył 27. medal MŚ w wieku 64 lat! Wielki sukces osiągnął jeszcze Piotr Łobodziński w mało znanej dyscyplinie, biegach po schodach, osiągając podwójny triumf w serii zawodów mistrzostw świata i Puchar świata trzeci raz z rzędu. Nie zapominamy oczywiście o naszych wspaniałych sukcesach olimpijczyków. Największą z nich była chyba Anita Włodarczyk, która zdobyła złoty medal olimpijski już po raz drugi i tytuł najlepszej młociarki sezonu w cyklu zawodów IAAF Hammer Throw Challenge po raz 4 z rzędu. Wielki sukces osiągnęła również nasza wioślarska dwójka podwójna Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska, zdobywając złoty medal olimpijski oraz trofeum Pucharu świata. Warto wspomnieć jeszcze o naszej wielokrotnej medalistce mistrzostw świata w kajakarstwie Marcie Walczykiewicz, która zdobyła swój pierwszy medal olimpijski (srebro). Maja Włoszczowska, również wielokrotna medalistka mistrzostw świata w kolarstwie górskim wywalczyła natomiast drugi swój medal olimpijski, drugi srebrny.Wielkie gratulacje jeszcze raz należą się naszym wspaniałym olimpijczykom, jak i równie wielkie naszym specjalistom dyscyplin nieolimpijskich i mniej znanych, razem zdobyli dla naszej reprezentacji ponad 300 medali w najważniejszych imprezach światowych. Warto to jeszcze raz podkreślić. Dzięki tym wszystkim sukcesom wymienionych tutaj wspaniałych sportowców i wielu nie wspomnianych jeszcze bohaterów, medalistów 61 dyscyplin sportowych, nasz sport jest cały czas w światowej czołówce, po raz kolejny w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji za medale zdobyte w najważniejszych światowych imprezach spośród wszystkich sportów. To również warto jeszcze raz podkreślić, bo nasza świadomość o naszych sukcesach sportowych jest bardzo mała niestety. Poniżej przedstawiona jest klasyfikacja wszystkich państw, które zdobywały medale w najważniejszych imprezach światowych we wszystkich dyscyplinach, klasyfikacja za medale wzbogacona jest punktacją, która ma za zadanie preferować kraje o większej wszechstronności, uprawiające więcej dyscyplin. Przykładem może być pozycja Chin, które mając więcej złotych medali niż Włochy są od nich niżej w tabeli. Decyduje tutaj jeszcze ilość pozostałych medali i wszechstronność, Włosi zdobywali medale w 77 dyscyplinach, a Chińczycy w 51. Punktacja również daje większe szanse dla gier zespołowych, które w tradycyjnej klasyfikacji są tak samo traktowane jak konkurencje indywidualne. Cała klasyfikacja obejmuje wyniki z 161 dyscyplin i ponad 3000 konkurencji. Tworząc dla wszystkich jedne wspólne Igrzyska bez podziału na olimpijskie i nieolimpijskie dyscypliny. W 2016 roku sklasyfikowano 144 państwa.
Dorobek naszej reprezentacji Polski we wszystkich sportach w 2016 roku:
http://www.naszeigrzyska.mmj.pl/index.php?p=4.
Szczegółowy ranking:
www.naszeigrzyska.mmj.pl/data/Ranking16.xls

Nasze medale 2018
Kibicujemy polskiej reprezentacji!
Zapraszamy do kibicowa- nia polskim sportowcom występującym na arenach międzynarodowych tak jak- by to była Wspólna Polska Reprezentacja wszystkich sportów. Trzymajmy kciuki za wszystkich polskich spo- rtowców reprezentujących nasz kraj w światowych im- prezach rangi mistrzows- kiej i nie tylko. To oni wszyscy mają szanse po- większenia polskiego doro- bku medalowego w tzw. Igrzyskach dla wszystkich.

Klasyfikacja końcowa 2017. Polska na 7 miejscu!

 1. USA  336,5
 2. Rosja  322,5
 3. Francja  285,0
 4. Niemcy  271,5
 5. Włochy  206,5
 6. Wielka Brytania  178,5
 7. Polska  152,5
 8. Japonia  135,0
 9. Szwecja  133,5
10. Chiny  131,5Nasze medale 2017

Klasyfikacja końcowa 2016. Polska na 9 miejscu!

 1. USA  358,5
 2. Rosja  286,0
 3. Niemcy  254,0
 4. Francja  249,5
 5. Wielka Brytania  205,0
 6. Włochy  180,0
 7. Chiny  143,5
 8. Australia  136,5
 9. Polska  129,5
10. Japonia  125,5Nasze medale 2016

Klasyfikacja końcowa 2015. Polska na 8 miejscu!

 1. USA  360,0
 2. Rosja  342,0
 3. Francja  257,5
 4. Niemcy  238,0
 5. Włochy  201,0
 6. Wielka Brytania  169,0
 7. Chiny  136,0
 8. Polska  133,5
 9. Australia  118,0
10. Kanada  116,0Nasze medale 2015

Klasyfikacja końcowa 2014. Polska na 8 miejscu!

 1. USA  330,0
 2. Rosja  293,5
 3. Francja  258,5
 4. Niemcy  255,5
 5. Wielka Brytania  170,5
 6. Włochy  149,0
 7. Chiny  129,5
 8. Polska  121,0
 9. Australia  117,5
10. Kanada  116,0Nasze medale 2014

Klasyfikacja końcowa 2013. Polska na 9 miejscu!

 1. Rosja  320,5
 2. USA  300,5
 3. Niemcy  252,5
 4. Francja  221,5
 5. Włochy  202,5
 6. Wielka Brytania  168,0
 7. Chiny  144,0
 8. Australia  111,0
 9. Polska  110,0
10. Szwecja  107,0Nasze medale 2013

Klasyfikacja końcowa 2012. Polska 14 miejsce.
 1. USA  287,0
 2. Niemcy  226,5
 3. Rosja  221,0
 4. Francja  205,5
 5. Wielka Brytania  159,0
 6. Włochy  148,5
 7. Chiny  137,5
 8. Australia  110,0
 9. Hiszpania  97,0
10. Kanada  89,0
14. Polska  85,5Nasze medale 2012