TUTAJ TWORZYMY IGRZYSKA DLA WSZYSTKICH SPORTÓW

POLSKA ZNOWU NA 8 MIEJSCU W SPORCIE! W 2015 NA CZELE USA I ROSJA.
NAJWIĘKSZE SUKCESY W SPORTACH WALKI ORAZ LEKKOATLETYCE!"Nasze Igrzyska" tworzą dla naszych sportowców nową wspaniałą Ideę wspólnej rywalizacji, ideę jednoczącą wszystkie nasze sporty popularne i mniej znane w jednych wspólnych Igrzyskach dla wszystkich. Da się to zrobić traktując nasze wszystkie sukcesy sportowe osiągane w imprezach światowych jakby to były sukcesy osiągane w jednych wspólnych Igrzyskach, traktując te sukcesy jakby zdobyła je jedna wspólna reprezentacja wszystkich sportów. Takich sukcesów w 2015 roku jak się okazuje mieliśmy, licząc je w postaci medali, 333! Ten dorobek zawdzięczamy 72 dyscyplinom sportowym, które są traktowane tutaj bez podziałów na ważne i mniej ważne, każdy sukces jest tutaj tak samo nagłaśniany i tak samo wychwalany, bo powiększa nasz wspólny dorobek naszej Polskiej reprezentacji. Każdy sport, w którym ten sukces jest osiągany ma przez to możliwość zdobycia zasłużonej dla siebie popularności. Lajkując i udostępniając "Nasze Igrzyska" wszyscy kibice każdego sportu mogą tworzyć dla naszych wszystkich wspaniałych sportowców jedne wspólne Igrzyska. Wystarczy wykorzystać poniższe wtyczki.

Jak pamiętamy w roku 2014 Polska znalazła się na niewiarygodnym wysokim miejscu w świecie jeśli chodzi o wyniki osiągane w najważniejszych imprezach światowych we wszystkich sportach, czyli w tzw. Igrzyskach dla wszystkich. Niewiarygodne, bo 8 miejsce w świecie nie ma się nijak do tego co widać w naszych mediach. Nasze kochane media nie śledzą bowiem wszystkich wydarzeń sportowych i tak na prawdę nikt nie wie jakie osiągamy sukcesy i w jakich dyscyplinach sportowych. "Nasze Igrzyska" to pierwsze media na świecie, które chcą przedstawić prawdziwe oblicze naszego sportu i sportu również światowego.
Sezon 2015 rozpoczął się dla nas bardzo obiecująco. Sukcesy w tenisie ziemnym, rajdzie Dakar i mistrzostwach świata w piłce ręcznej były dla wszystkich kibiców miłą niespodzianką. Sezon w sportach zimowych nie był już tak udany jak w 2014 roku. Dyscypliny olimpijskie, które tak zachwyciły w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich nie zachwyciły tym razem. Nie zawiedli natomiast sportowcy startujący w zimowych dyscyplinach nieolimpijskich takich jak Bojery, czyli żeglarstwo lodowe i Wyścigi psich zaprzęgów, którzy łącznie zdobyli 5 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe medale w imprezach typu mistrzostwa świata.Po zakończeniu sezonu zimowego wiosna, lato i jesień przyniosła nam kolejne sukcesy i jak się później okazało sukcesów tych było już znacznie więcej. Najczęściej na podium stawali nasi specjaliści od sportów walki. Najpierw w mistrzostwa świata w średniowiecznych walkach rycerskich pokazaliśmy, że nowa dyscyplina sportowa dość nietypowa jak na zawody sportowe może wzbudzać ciekawe i radosne dla kibiców sportowych doznania. Nasi reprezentanci walczący w średniowiecznym rynsztunku na zasadach określonych sportowym regulaminem zdobyli aż 6 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale. Co jest ich największym sukcesem w dotychczasowych startach na imprezach mistrzowskich.
Kolejny równie wielki sukces odnieśli nasi reprezentanci nieolimpijskiego Taekwondo organizacji ITF. Co prawda nie powtórzyliśmy sukcesu z ostatnich mistrzostw świata z 2013 roku, kiedy to wygraliśmy klasyfikację medalową, ale zdobycie 2 złotych, aż 11 srebrnych i aż 8 brązowych medali jest potwierdzeniem, że w dalszym ciągu należymy do ścisłej czołówki światowej w tej koreańskiej odmianie sztuki walki.
Wielką klasę potwierdziliśmy również w innej odmianie sztuki walki, czyli Karate tradycyjnym, po raz kolejny dominując w najważniejszej imprezie sezonu. Taką imprezą był Puchar świata, w którym nasi karatecy zdobyli wszystko co możliwe, czyli 3 złote i 2 srebrne medale (pozycje medalowe). Miłą niespodziankę sprawili nam również specjaliści Karate shotokan, którzy zdominowali mistrzostwa świata zdobywając 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale.
Kolejnym sportem walki, w którym święciliśmy sukcesy to Kickboxing organizacji WAKO. Tutaj rozgrywane były dwa turnieje o mistrzostwo świata. W formułach LK, KL i K-1 zdobyliśmy jak się później okazało najwięcej medali spośród wszystkich dyscyplin. Zdobycie 8 złotych, 4 srebrnych i 10 brązowych medali był niewątpliwie wielkim sukcesem naszych kickbokserów. Nieźle wypadli też specjaliści od pozostałych stylów Kickboxingu, czyli PF, LC i FC. W tych formułach zdobyliśmy 3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe krążki mistrzostw świta.
Następny wielki sukces naszych reprezentantów sztuk walki to zdobycie 8 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych medali na mistrzostwach świata w nowej polskiej dyscyplinie, zapasach w tzw. Koluchstyl. Wywalczenie 8 tytułów mistrzów świata na 10 możliwych mówi samo za siebie.
Jeszcze jeden wielki sukces w sportach walki odnotowaliśmy w 2015 roku w Ju-Jitsu. Na mistrzostwach świata w tej japońskiej odmianie judo nasi reprezentanci wznieśli się na wyżyny swych umiejętności zdobywając najwięcej złotych medali spośród wszystkich reprezentacji. W sumie wywalczyliśmy aż 5 złotych i 10 brązowych medali.Kolejne sukcesy przyniosły nam ponownie jak co roku sporty lotnicze. Wspaniale spisaliśmy się w mistrzostwach świata w slalomach na motoparalotniach zdobywając 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe krążki. Dobrze wypadli też nasi piloci w samolotowych mistrzostwach świata precyzyjnych zdobywając 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale. Słabiej wypadli natomiast nasi szybownicy na mistrzostwach świata w akrobacjach zdobywając co prawda 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe medale, ale był to wynik znacznie gorszy niż w roku 2014. Nieźle nasi piloci spisali się jeszcze na Igrzyskach sportów lotniczych rozegrane pod koniec roku. Tutaj wywalczyliśmy w sumie 10 medali. 2 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe krążki wylataliśmy w takich dyscyplinach jak, szybownictwo i lotnictwo samolotowe (wraz z akrobacjami) oraz latanie na motoparalotniach, sterowcach i śmigłowcach.

Na największe słowa uznania zasłużyli natomiast nasi lekkoatleci, a w szczególności nasi specjaliści od konkurencji rzutowych. Sukces na mistrzostwach świata w postaci zdobycia aż 8 medali: 3 złotych, srebra i 4 brązowych, triumfy w challenge'u młociarzy i diamentowej lidze w męskim dysku, dodając do tego medale zdobyte na początku roku w mistrzostwach świata sztafet, wszystko to sprawiło, że Polska stała się nagle jedną z czołowych nacji w Lekkoatletyce.Warto wspomnieć również o sukcesie naszych specjalistów od wędkarstwa rzutowego, tzw. Castingu. Mistrzostwa świata w tym sporcie przyniosły nam aż 11 medali, 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe.
Nieźle wypadliśmy też w sportach siłowych. W mistrzostwach świata w wyciskaniu leżąc i trójboju siłowym klasycznym i w tzw. koszulkach zdobyliśmy 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale. Do tego należy dodać pojedyncze sukcesy w Kulturystyce, Strongmenach, Siłowaniu na ręce oraz Podnoszeniu odważników.
Nasi reprezentanci stawali na podium jeszcze w wielu dyscyplinach takich jak, wodnych: Żeglarstwo, Pływanie, Kajakarstwo, Wioślarstwo, Podwodne nurkowanie czy Narciarstwo wodne, motorowych, a także mniej znanych, jak w Zaprzęgach psów Dryland, Agility (również sport z psami), Piłka nożna w stylu wolnym, Biegi po schodach. Sukcesy w Tenisie ziemnym zwłaszcza na koniec sezonu w postaci mistrzostwa WTA wywalczonego przez Agnieszką Radwańską również wart jest podkreślenia.
W sumie polscy sportowcy odnosili sukcesy w postaci zdobyczy medalowych lub zajęciu miejsca w pierwszej trójce aż 333 razy. Były to sukcesy odnotowane w najważniejszych imprezach światowych we wszystkich sportach. W sumie zdobyliśmy 102 złote, 98 srebrnych i 133 brązowe medale (miejsca w pierwszej trójce) aż w 72 dyscyplinach, w 18 olimpijskich i aż w 54 nieolimpijskich! Ten wynik dał nam ponownie 8 miejsce w świecie w tzw. Igrzyskach dla wszystkich, w punktacji oraz również gdybyśmy patrzyli tylko na tradycyjną klasyfikacje medalową. Co jest kolejnym wielkim sukcesem sportu polskiego. Kolejnym niezauważonym przez nasze media sportowe. Można sobie w tej sytuacji zadać pytanie, jeśli media są nastawione przede wszystkim na sporty medialne i olimpijskie to proszę sobie wyobrazić ile zmarnowaliśmy przez taki sposób myślenia naszych sukcesów do promowania sportu w ogóle. Więcej promowaliśmy jak się okazuje porażek, a większość naszych olbrzymich sukcesów zamieciono pod dywan. Przykre, ale niestety prawdziwe. Tak wygląda niestety nasza polityka przekazywania wiadomości sportowych w Polsce i w pewnym stopniu również na świecie.
Oto dorobek naszej reprezentacji Polski we wszystkich sportach w 2015 roku. Za medale przyznano dodatkowe punkty, aby pokazać prawdziwą siłę w danym sporcie, a nie tylko kolejność według tradycyjnej klasyfikacji medalowej, która nie jest tak do końca sprawiedliwa.

http://www.naszeigrzyska.mmj.pl/index.php?p=4.

W roku 2014 nasi reprezentanci sprawili nam wiele radości, zdobywając medale aż w 62 dyscyplinach olimpijskich i nieolimpijskich. Chodzi tu przede wszystkim o miejsca w pierwszej trójce we wszystkich dyscyplinach sportowych w najważniejszych zawodach światowych, czyli takich jak Igrzyska olimpijskie, Mistrzostwa świata, Puchar świata (finałowe klasyfikacje) i inne prestiżowe zawody, gdzie wystąpiła czołówka światowa, czyli w gronie seniorów. To są właśnie imprezy, które mogą tworzyć wspólne Igrzyska dla wszystkich. W 2014 roku zdobyliśmy w takich zawodach aż 264 medale, 90 złotych, 91 srebrnych i 83 brązowych medali (lub miejsc w pierwszej trójce). W tym roku zdobyliśmy jeszcze więcej! Bo 333 medali! W 72 dyscyplinach! Wszystkich dyscyplin sportowych, które udało się zjednoczyć w tzw. Igrzyskach dla wszystkich w 2015 jest 159. Jest to 27 dyscyplin zimowych i 132 letnich. Po ocenie za występ każdego kraju w danym sporcie ukształtowała ostateczna punktacja, w której Polska zajmuje bardzo wysokie 8 miejsce na 141 sklasyfikowane państwa. Można powiedzieć, że mimo nie do końca udanej zimy udało nam się powtórzyć sukces z ostatnich dwóch lat, czyli znalezienie się w pierwszej 10-ce światowych potęg sportowych. A wynik osiągnięty w postaci liczby i koloru medali jest prawdopodobnie najlepszy w historii polskiego sportu.
Oto końcowy ranking Igrzysk dla wszystkich 2015 po podsumowaniu 159 dyscyplin.
Szczegóły ranking :www.naszeigrzyska.mmj.pl/data/Ranking2015.xls

Nasze medale 2018
Kibicujemy polskiej reprezentacji!
Zapraszamy do kibicowa- nia polskim sportowcom występującym na arenach międzynarodowych tak jak- by to była Wspólna Polska Reprezentacja wszystkich sportów. Trzymajmy kciuki za wszystkich polskich spo- rtowców reprezentujących nasz kraj w światowych im- prezach rangi mistrzows- kiej i nie tylko. To oni wszyscy mają szanse po- większenia polskiego doro- bku medalowego w tzw. Igrzyskach dla wszystkich.

Klasyfikacja końcowa 2017. Polska na 7 miejscu!

 1. USA  336,5
 2. Rosja  322,5
 3. Francja  285,0
 4. Niemcy  271,5
 5. Włochy  206,5
 6. Wielka Brytania  178,5
 7. Polska  152,5
 8. Japonia  135,0
 9. Szwecja  133,5
10. Chiny  131,5Nasze medale 2017

Klasyfikacja końcowa 2016. Polska na 9 miejscu!

 1. USA  358,5
 2. Rosja  286,0
 3. Niemcy  254,0
 4. Francja  249,5
 5. Wielka Brytania  205,0
 6. Włochy  180,0
 7. Chiny  143,5
 8. Australia  136,5
 9. Polska  129,5
10. Japonia  125,5Nasze medale 2016

Klasyfikacja końcowa 2015. Polska na 8 miejscu!

 1. USA  360,0
 2. Rosja  342,0
 3. Francja  257,5
 4. Niemcy  238,0
 5. Włochy  201,0
 6. Wielka Brytania  169,0
 7. Chiny  136,0
 8. Polska  133,5
 9. Australia  118,0
10. Kanada  116,0Nasze medale 2015

Klasyfikacja końcowa 2014. Polska na 8 miejscu!

 1. USA  330,0
 2. Rosja  293,5
 3. Francja  258,5
 4. Niemcy  255,5
 5. Wielka Brytania  170,5
 6. Włochy  149,0
 7. Chiny  129,5
 8. Polska  121,0
 9. Australia  117,5
10. Kanada  116,0Nasze medale 2014

Klasyfikacja końcowa 2013. Polska na 9 miejscu!

 1. Rosja  320,5
 2. USA  300,5
 3. Niemcy  252,5
 4. Francja  221,5
 5. Włochy  202,5
 6. Wielka Brytania  168,0
 7. Chiny  144,0
 8. Australia  111,0
 9. Polska  110,0
10. Szwecja  107,0Nasze medale 2013

Klasyfikacja końcowa 2012. Polska 14 miejsce.
 1. USA  287,0
 2. Niemcy  226,5
 3. Rosja  221,0
 4. Francja  205,5
 5. Wielka Brytania  159,0
 6. Włochy  148,5
 7. Chiny  137,5
 8. Australia  110,0
 9. Hiszpania  97,0
10. Kanada  89,0
14. Polska  85,5Nasze medale 2012