TUTAJ TWORZYMY IGRZYSKA DLA WSZYSTKICH SPORTÓW

POLSKA 7 POTĘGĄ W SPORCIE!!! NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIE W HISTORII!!!



"Nasze Igrzyska" tworzą dla naszych sportowców nową wspaniałą Ideę wspólnej rywalizacji, ideę jednoczącą wszystkie nasze sporty popularne i mniej znane w jednych wspólnych Igrzyskach dla wszystkich. Da się to zrobić traktując nasze wszystkie sukcesy sportowe osiągane w imprezach światowych jakby to były sukcesy osiągane w jednych wspólnych Igrzyskach, traktując te sukcesy jakby zdobyła je jedna wspólna reprezentacja wszystkich sportów. Takich sukcesów w 2017 roku jak się okazuje mieliśmy, licząc je w postaci medali, 369! Ten dorobek zawdzięczamy 70 dyscyplinom sportowym, które są traktowane tutaj bez podziałów na ważne i mniej ważne, każdy sukces jest tutaj tak samo nagłaśniany i tak samo wychwalany, bo powiększa nasz wspólny dorobek naszej Polskiej reprezentacji. Każdy sport, w którym ten sukces jest osiągany ma przez to możliwość zdobycia zasłużonej dla siebie popularności. Lajkując i udostępniając "Nasze Igrzyska" wszyscy kibice każdego sportu mogą tworzyć dla naszych wszystkich wspaniałych sportowców jedne wspólne Igrzyska. Wystarczy wykorzystać poniższe wtyczki.





Sezon 2017 rozpoczął się dla nas nie za dobrze. W typowo zimowych dyscyplinach znowu święciliśmy sukcesy tylko w dwóch dyscyplinach, w Narciarstwie klasycznym, a właściwie w skokach narciarskich i w Żeglarstwie lodowym, czyli w tzw. Bojerach. Razem zdobywając w tych dwóch sportach 5 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe medale na mistrzostwach świata oraz w klasyfikacjach końcowych PŚ w skokach narciarskich i w turnieju 4 skoczni. W sezonie zimowym nieźle wypadliśmy jeszcze w typowo letnim sporcie, ale w którym rozgrywa się najważniejsze zawody na początku roku. Chodzi tutaj o kolarstwo torowe, gdzie na mistrzostwach świata i w klasyfikacjach końcowych PŚ wywalczyliśmy 3 pierwsze, 2 drugie i 4 trzecie miejsca. W sezonie letnim najważniejszą imprezą były Igrzyska World Games, czyli dyscyplin nieolimpijskich. Tutaj święciliśmy wielkie sukcesy, zdobywając aż 30 medali w takich sportach jak Ju-Jitsu, Kickboxing, Żużel, Ergometr wioślarski, Trójbój siłowy, Ratownictwo wodne, Sporty lotnicze, Sumo, Taniec sportowy rock and roll, Karate i Boks tajski. W sumie zdobyliśmy 9 złotych, 10 srebrnych i 11 brązowych medali zajmując bardzo wysokie 6 miejsce w klasyfikacji medalowej za wszystkie dyscypliny wraz ze sportami startującymi na tzw. zaproszenie. Co nie jest niespodzianką, bo w ostatnich latach jesteśmy bardzo silni właśnie w sportach nieolimpijskich.



Sporo medali wywalczyliśmy jeszcze w innych imprezach najwyższej rangi światowej. Ogromny sukces odnieśli nasi specjaliści od sportów walki. Nasi kickbokserzy na mistrzostwach świata wszystkich formuł zdobyli aż 35 medali wśród seniorów, na mistrzostwach świata w Ju-Jitsu nasi reprezentanci zdobyli aż 29 medali, na mistrzostwach świata w Grapplingu zdobyliśmy aż 15 medali, na mistrzostwach świata w nieolimpijskim Taekwondo wywalczyliśmy 14 medali, a na mistrzostwach świata w polskiej sztuce walki koluchstyl zdobyliśmy aż 16 krążków. Bardzo dobrze spisali się ponownie nasi lekkoatleci, zdobywając na mistrzostwach świata oraz w klasyfikacjach końcowych Ligi światowej i najlepszych młociarzy sezonu 4 złote, 7 srebrnych i 7 brązowych medali. Na mistrzostwach świata w Wędkarstwie rzutowym zdobyliśmy 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe krążki. Specjaliści od gier planszowych z mistrzostw świata w konkurencjach szachowych i warcabowych przywieźli 4 złota, 1 srebro i 3 brązowe krążki. Nie zawiedli ponownie nasi lotnicy zdobywając na mistrzostwach świata szybowcowych, samolotowych, modelarskich i spadochronowych 12 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych medali. Nieźle spisali się również nasi reprezentanci od psich zaprzęgów zdobywając na mistrzostwach świata w warunkach bezśnieżnych 11 medali. Mimo więc wielu niepowodzeń jakie ponieśli nasi reprezentanci w wielu sportach olimpijskich zarówno zimowych jak i letnich, ogólnie nasz sport wypadł znowu wyśmienicie, głównie dzięki wspaniałym występom naszych reprezentantów w sportach nieolimpijskich i mniej znanych. Spośród 169 dyscyplin sportowych z całego świata, które rozegrały w 2017 roku swoje najważniejsze imprezy światowe, aż w 70 dyscyplinach rozdano medale dla reprezentantów Polski. Razem przypadło nam aż 369 medali zdobytych w imprezach typu mistrzostwa świata, puchar świata (klasyfikacje końcowe sezonu) i innych prestiżowych zawodach, gdzie występowała czołówka światowa, czyli w gronie seniorów. Nasz dorobek za 2017 rok to 117 złotych, 120 srebrnych i 132 brązowe medale (lub miejsca w pierwszej trójce), który dał nam rewelacyjnie wysokie 7 miejsce w sporcie! Prawdopodobnie jest to największe osiągnięcie w historii. Wielkie gratulacje dla naszego sportu, wielkie gratulacje dla naszych wszystkich reprezentantów, którzy przyczynili się do tego sukcesu.



Wśród naszych medalistów najważniejszych imprez światowych, którzy razem zdobyli 369 medali dla naszej reprezentacji, znalazło się wielu wybitnych sportowców. Warto wspomnieć tutaj naszego najlepszego trójboistę siłowego Jarosława Olecha, który w wieku 43 lat zdobył swój trzeci złoty medal na Igrzyskach World Games i po raz 16-ty z rzędu złoty medal mistrzostw świata, stając się absolutnym niepisanym rekordzistą Polski w byciu niepokonanym na świecie. Warto wspomnieć tutaj o naszej specjalistce od wędkarstwa rzutowego Magdalenie Kuza, która zdobywając 6 medali na mistrzostwach świata ustanowiła kolejny rekord, ma już 49 krążków światowego czempionatu zdobytych w historii swoich startów. Warto wspomnieć o naszych zawodnikach Ju-Jitsu. Martyna Bierońska zdobywając 4 medale na mistrzostwach świata powiększyła swój dorobek już do 20 krążków zdobytych w najbardziej prestiżowych zawodach. Jędrzej Loska zdobył na mistrzostwach świata i na World Games aż 4 medale i ma już na swoim koncie 8 medali wywalczonych w najważniejszych imprezach światowych. Warto wspomnieć o naszej wspaniałej parze tanecznej Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło, która zdobyła już swój kolejny medal mistrzów świata (tym razem brazowy) oraz pierwszy w karierze medal World Games w rock and rollu akrobatycznym i to od razu złoty medal!



Ogromny sukces osiągnął nasz pilot Krzysztof Skrętowicz, który na mistrzostwach świata w lataniu precyzyjnym zdobył aż 5 złotych medali! Kolejny swój wielki triumf święcił nasz najlepszy szybownik Sebastian Kawa, który zdobył aż dwa złote medale na dwóch mistrzostwach świata w szybowcowych klasach przelotowych, powiększając swój znakomity dorobek do 12 tytułów mistrza świata i 19 medali zdobytych w najważniejszych imprezach światowych. W wieku 57 lat Janusz Darocha zdobył 3 medale na mistrzostwach świata w lataniu precyzyjnym i ma już na swoim koncie aż 46 medali MŚ. W wielu 54 lat swój 11-ty tytuł mistrza świata zdobył po raz 4-ty z rzędu Karol Jabłoński w żeglarstwie lodowym, czyli w tzw. bojerach. W wieku 69 lat swój 11 medal zdobył Henryk Synoracki, który został mistrzem świata w motorowodnej klasie po raz trzeci. Swój 5-ty złoty medal najbardziej prestiżowych imprez światowych (MŚ i PŚ) wywalczył Krzysztof Wierzbicki w trójboju siłowym klasycznym. Swój 6-ty i 7-my złoty medal mistrzostw świata zdobył Waldemar Stawowczyk w wyścigach psich zaprzęgów tym razem w warunkach bezśnieżnych. Piotr Łobodziński zdobył tytuł najlepszego biegacza po schodach na świecie piąty raz z rzędu. Paulina Jarzmik zdobyła 2 złote medale na mistrzostwach świata w Kickboxingu WAKO po raz drugi w karierze. Nie zapominamy oczywiście o naszych wspaniałych sukcesach w sportach olimpijskich. Największym bohaterem był tutaj chyba nasz najlepszy skoczek narciarski ostatnich lat Kamil Stoch, który odniósł zwycięstwo w najbardziej prestiżowym turnieju 4 skoczni, zdobył srebrny medal za klasyfikację generalną PŚ oraz zdobył wraz z drużyną po raz pierwszy w historii Puchar Narodów oraz złoty medal w konkursie drużynowym na mistrzostwach świata w Narciarstwie klasycznym. Warto wspomnieć również o naszych znakomitych lekkoatletach. Anita Włodarczyk zdobyła złoty medal na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w rzucie młotem po raz trzeci oraz została najlepszą zawodniczką sezonu wygrywając klasyfikację końcową IAAF Hammer Throw Challenge po raz 5-ty z rzędu. A Paweł Fajdek zdobył złoty medal na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w rzucie młotem po raz trzeci z rzędu oraz został najlepszym zawodnikiem sezonu wygrywając klasyfikację końcową IAAF Hammer Throw Challenge po raz 4-ty.



Wielkie gratulacje jeszcze raz należą się naszym wspaniałym olimpijczykom, jak i równie wielkie naszym specjalistom dyscyplin nieolimpijskich i mniej znanych, razem zdobyli dla naszej reprezentacji ponad 360 medali w najważniejszych imprezach światowych. Warto to jeszcze raz podkreślić. Dzięki tym wszystkim sukcesom wymienionych tutaj wspaniałych sportowców i wielu nie wspomnianych jeszcze bohaterów, medalistów 70 dyscyplin sportowych, nasz sport jest cały czas w światowej czołówce, po raz kolejny w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji za medale zdobyte w najważniejszych światowych imprezach spośród wszystkich sportów. To również warto jeszcze raz podkreślić, bo nasza świadomość o naszych sukcesach sportowych jest bardzo mała niestety. Poniżej przedstawiona jest klasyfikacja wszystkich państw, które zdobywały medale w najważniejszych imprezach światowych we wszystkich dyscyplinach, klasyfikacja za medale wzbogacona jest punktacją, która ma za zadanie preferować kraje o większej wszechstronności, uprawiające więcej dyscyplin. Przykładem może być pozycja Chin, które mając więcej złotych medali od nas są niżej w tabeli. Decyduje tutaj jeszcze ilość pozostałych medali i wszechstronność, Polska zdobywała medale w 70 dyscyplinach, a Chińczycy w 51. Punktacja również daje większe szanse dla gier zespołowych, które w tradycyjnej klasyfikacji są tak samo traktowane jak konkurencje indywidualne. Cała klasyfikacja obejmuje wyniki z 169 dyscyplin i ponad 3000 konkurencji. Tworząc dla wszystkich jedne wspólne Igrzyska bez podziału na olimpijskie i nieolimpijskie dyscypliny. W 2017 roku sklasyfikowano 150 państw.
Dorobek naszej reprezentacji Polski we wszystkich sportach w 2017 roku:
http://www.naszeigrzyska.mmj.pl/index.php?p=4.
Szczegółowy ranking:
www.naszeigrzyska.mmj.pl/data/ranking2017.pdf









Nasze medale 2018




Kibicujemy polskiej reprezentacji!
Zapraszamy do kibicowa- nia polskim sportowcom występującym na arenach międzynarodowych tak jak- by to była Wspólna Polska Reprezentacja wszystkich sportów. Trzymajmy kciuki za wszystkich polskich spo- rtowców reprezentujących nasz kraj w światowych im- prezach rangi mistrzows- kiej i nie tylko. To oni wszyscy mają szanse po- większenia polskiego doro- bku medalowego w tzw. Igrzyskach dla wszystkich.





Klasyfikacja końcowa 2017. Polska na 7 miejscu!

 1. USA  336,5
 2. Rosja  322,5
 3. Francja  285,0
 4. Niemcy  271,5
 5. Włochy  206,5
 6. Wielka Brytania  178,5
 7. Polska  152,5
 8. Japonia  135,0
 9. Szwecja  133,5
10. Chiny  131,5



Nasze medale 2017









Klasyfikacja końcowa 2016. Polska na 9 miejscu!

 1. USA  358,5
 2. Rosja  286,0
 3. Niemcy  254,0
 4. Francja  249,5
 5. Wielka Brytania  205,0
 6. Włochy  180,0
 7. Chiny  143,5
 8. Australia  136,5
 9. Polska  129,5
10. Japonia  125,5



Nasze medale 2016









Klasyfikacja końcowa 2015. Polska na 8 miejscu!

 1. USA  360,0
 2. Rosja  342,0
 3. Francja  257,5
 4. Niemcy  238,0
 5. Włochy  201,0
 6. Wielka Brytania  169,0
 7. Chiny  136,0
 8. Polska  133,5
 9. Australia  118,0
10. Kanada  116,0



Nasze medale 2015









Klasyfikacja końcowa 2014. Polska na 8 miejscu!

 1. USA  330,0
 2. Rosja  293,5
 3. Francja  258,5
 4. Niemcy  255,5
 5. Wielka Brytania  170,5
 6. Włochy  149,0
 7. Chiny  129,5
 8. Polska  121,0
 9. Australia  117,5
10. Kanada  116,0



Nasze medale 2014









Klasyfikacja końcowa 2013. Polska na 9 miejscu!

 1. Rosja  320,5
 2. USA  300,5
 3. Niemcy  252,5
 4. Francja  221,5
 5. Włochy  202,5
 6. Wielka Brytania  168,0
 7. Chiny  144,0
 8. Australia  111,0
 9. Polska  110,0
10. Szwecja  107,0



Nasze medale 2013









Klasyfikacja końcowa 2012. Polska 14 miejsce.
 1. USA  287,0
 2. Niemcy  226,5
 3. Rosja  221,0
 4. Francja  205,5
 5. Wielka Brytania  159,0
 6. Włochy  148,5
 7. Chiny  137,5
 8. Australia  110,0
 9. Hiszpania  97,0
10. Kanada  89,0
14. Polska  85,5



Nasze medale 2012